Podsumowanie roku szkolnego - webinaria, lekcje, szkolenia prowadzone przez znane instytucje rynku finansowego oraz szkoleniowego
Podczas roku szkolnego 2024/2025 - Webinaria, lekcje czy szkolenia prowadzone były przez znane instytucje rynku finansowego oraz szkoleniowego, które zapraszały do swoich projektów edukacyjnych znanych finansistów, bankowców, specjalistów od AI czy cyberbezpieczeństwa. Najbardziej znani to mi.in.
- prof. Marek Belka – polski ekonomista i polityk, profesor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki i urzędnik w międzynarodowych instytucjach finansowych. Prezes Rady Ministrów w latach 2004–2005.
- dr hab. Leszek Balcerowicz - polski polityk i ekonomista, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki. Wiceprezes Rady Ministrów i minister finansów w rządach Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jerzego Buzka, poseł na Sejm III kadencji, prezes Narodowego Banku Polskiego.
- Wiesław Jan Rozłucki – polski ekonomista, współzałożyciel Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie i pierwszy prezes jej zarządu.
- Marcin Wąsik-Wiszniewski - Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej w Programie Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Wykładowca i trener biznesu w zakresie zarządzania z wykorzystaniem symulacji biznesowych. Praktyk biznesu – przedsiębiorca. Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych form edukacji, m.in. gier i symulacji biznesowych. Współodpowiedzialny za realizację tematyki cyberbezpieczeństwa w programach edukacyjnych, które powstały z inicjatywy Związku Banków Polskich.
Wydawnictwo WSiP uruchomiło m.in. program BIZnesowe środy!
Jest to cykl szkoleń online, wzmacniających kompetencje ekonomiczne nauczycieli, przygotowany wspólnie z Warszawskim Instytutem Bankowości. Były to szkolenia m.in.: „Cyberbezpieczeństwo a Twoje finanse”, „Wiarygodność finansowa” , „Zarzadzanie ryzykiem finansowym”, „Od doświadczenia do analizy – cyfrowe wsparcie w nauce przedmiotów ścisłych i przyrodniczych”, czy „Twoje Pieniądze, Twoja Przyszłość: Jak Oszczędzać i Inwestować z Głową?”, w którym brała udział nauczycielka przedmiotów ekonomicznych – p. Anna Łapeta.
Warszawski Instytut Bankowości zorganizował i przeprowadził projekt pt. Lekcje w Projekcie BAKCYL – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży:
Odbyły się m. in. lekcje: - EduAkcja - oszczędzanie i inwestowanie, - Wiarygodność finansowa i zdolność kredytowa, - Praca w Banku – zawodowe studium przypadku, - Moje finanse - myślę przedsiębiorczo, - Mądre inwestowanie, - Cyberbezpieczeństwo w sieci Internet.