Zespół Szkół Zawodowych nr1

im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli

Konkurs plastyczny – podsumowanie

W Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbyło się podsumowanie dwóch konkursów plastyczno-multimedialnych: „Młody człowieku, alkohol to zły wybór” i „NIE dopalaczom i używkom”.

W konkursach wzięli udział uczniowie szkół średnich  powiatu zduńskowolskiego.  Jury przyznało następujące nagrody:

„Młody człowieku, alkohol to zły wybór”

I miejsce – Bartłomiej Klimczak – Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli

II miejsce – Izabela Adamczyk – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli

III miejsce – Monika Jonczyk – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli

„NIE dopalaczom i używkom”

I miejsce – Piotr Sztengiert – Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli

II miejsce – Tomasz Ciszewski – Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli

III miejsce – Patrycja Wlazło – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli

Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli oraz Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

Opiekun: p. Małgorzata Jakś Continue reading

Mikołajki

Samorząd uczniowski wykazał się dużą pomysłowością organizując konkurs „Najdłuższy łańcuch bożonarodzeniowy”. Efekt był imponujący. W Sali gimnastycznej 5 grudnia odbyło się mierzenie łańcuchów, na które sala okazała się zbyt krótka L. Oto wyniki konkursu: 1 miejsce  – 2 TLR, 2 miejsce – 1 TER, 3 miejsce – 3 TSM. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Po konkursie łańcuchy zostały wykorzystane do ozdobienia korytarzy. Dzięki nim poczuliśmy już święta. Pojawiła się też choinka i św. Mikołaj rozdający cukierki.

Fundatorem nagród i pomysłodawcą konkursu był Samorząd szkolny. Opiekunowie akcji:  Katarzyna Bombrych i Anna Łapeta.

6 grudnia  odbyła się też akcja charytatywna na rzecz potrzebujących uczniów naszej szkoły.  Na wszystkich przerwach zakupić słodkości, a pieniądze z ich sprzedaży przekazane zostaną na zakup garderoby zimowej potrzebującym uczniom naszej szkoły.

Nad przebiegiem akcji czuwały panie Anna Łapeta i Katarzyna Bombrych. Continue reading

Wywiadówka

7 grudnia o g. 17.00 zapraszamy rodziców na wywiadówkę.

III Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej

13 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli obędzie się III KONKURS PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ wykonanej w języku obcym. Zapraszamy klasy 7 ze szkół podstawowych oraz klasy 2 i 3 gimnazjalne! Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

X Festiwal Zawodów

29 listopada w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbył się X Powiatowy Festiwal Zawodów. Młodzież gimnazjalna, pod opieka nauczyciela z ZSZ nr 1, odwiedzała kolejno stoiska z ofertami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych, usytuowane w poszczególnych pracowniach. Do udziału w Festiwalu zaproszeni byli też pracodawcy i instytucje doradcze. Głównym celem tego wydarzenia było ułatwienie młodym ludziom i ich rodzicom podjęcie decyzji o wyborze kierunku kształcenia oraz wyborze przyszłego zawodu.
W trakcie festiwalu został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. „Zawody odkryte w obiektywie”, do którego zgłoszono 18 prac. Pierwszą nagrodę odebrał Szymon Bartos z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli. Miejsce drugie zajął Dawid Waligórski z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, a trzecie Ewa Ziąbka z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli. Gratulujemy! Continue reading

„Poznaj Szkoły 7 Kontynentów”

„18 września wystartował autorski program Guliwera pod hasłem „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów”.
W ramach projektu uczniowie łódzkich podstawówek odbędą edukacyjne warsztaty z podróżnikiem i fotografem, Pawłem Rakowskim.

Spotkania będą miały charakter niecodziennych lekcji geografii, a ich celem będzie zapoznanie uczniów z odległymi zakątkami świata. Do udziału w projekcie zaproszony został Paweł Rakowski, globtroter, fotograf, geograf, pasjonat gór, polarnik i taternik, który przekaże dzieciom informacje z pierwszej ręki – podróżnik opowie o swoich odbytych już wyprawach w Himalaje i ekscytujących spotkaniach z mieszkańcami Nepalu.

Akcja edukacyjna została podzielona na dwa etapy – pierwsze spotkanie odbędzie się przed kolejną wyprawą Rakowskiego do Nepalu, a drugie po jego powrocie z zaplanowanej na przełom października i listopada podróży. W pierwszym etapie lekcje geografii odbywać się będą między 18 a 30 września w Centrum Handlowym Guliwer. Oprócz tego, że uczniowie usłyszą wyczerpującą relację z wyprawy, obejrzą również wystawę zdjęć autorstwa Rakowskiego oraz wezmą udział w warsztatach podróżniczych, w ramach których napiszą listy do swoich nepalskich rówieśników. Paweł Rakowski korespondencję zabierze ze sobą w kolejną podróż i przekaże młodym Nepalczykom podczas odwiedzin jednej ze szkół. Rakowski w Himalaje wyruszy 26 października, by zdobyć szczyt Dhampus i spotkać się z uczniami nepalskiej szkoły w wiosce Muri. Swoją wyprawę zakończy 17 listopada i kilka dni po powrocie spotka się ponownie z uczniami w Guliwerze, by opowiedzieć m.in. o spotkaniu z nepalskimi rówieśnikami.

Do udziału w projekcie Centrum Handlowe zaprosiło prawie 300 uczniów ze szkół podstawowych z dzielnicy Chojny. Z placówek edukacyjnych do Guliwera dzieciom zapewniono transport, który dowiezie ich do miejsca docelowego. Projekt ma być dla dzieci okazją do poznawania świata z relacji osób, które odwiedzają dalekie miejsca i chcą dzielić się swoimi doświadczeniami oraz wspomnieniami, by zaznajamiać żaków z tym, jak żyją ludzie z odległych krajów, a w szczególności jak wygląda edukacja ich rówieśników. Po zakończonej akcji autokar odwiezie uczestników bezpiecznie do szkół.

„Mamy nadzieję, że po spotkaniach w Guliwerze uczniowie będą bogatsi o wyjątkową wiedzę, której nie znajdą w podręcznikach. Liczymy na to, że program ten poszerzy także ich horyzonty i rozbudzi ciekawość świata” – mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Guliwer.

Patronat nad edukacyjnym projektem „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów” objęli: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Plaster Łódzki, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli”. Żródło: www.chguliwer.pl  Continue reading

Święto Niepodległości

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Dyrektor szkoły –  Małgorzata Cieślak,  wygłosiła krótkie przemówienie. Wyjaśniła wszystkim powód, dla którego w całym kraju organizowane są podobne  uroczystości. Podczas przedstawienia zorganizowanego przez uczennice z klasy 2 TE, przypomniane zostały nam wszystkie minione lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy nasz kraj jako niepodległe państwo przestał istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym nadeszła wolności. Nad przebiegiem całości czuwała p. Katarzyna Trzcińska. Continue reading

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – etap szkolny

8 listopada odbyły się zawody I stopnia (szkolne) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Do zawodów przystąpiło 19 uczniów naszej szkoły z klas:  II TE, III TE oraz IV TE.

Bieżąca edycja Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej podejmuje problem wyzwań, jakie występują na współczesnym rynku pracy i taki jest właśnie jej temat przewodni – „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.  Temat ten powinien być szczególnie bliski uczniom szkół średnich, którzy w niedalekiej przyszłości staną się jego uczestnikami czy to w roli pracodawcy, czy też pracownika.

Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu miesiąca od dnia odbycia zawodów I stopnia. Wszystkim uczestnikom życzymy zdobycia jak najwyższej ilości punktów oraz zakwalifikowania się do II etapu zawodów.

Opiekunowie: Anna Łapeta i Katarzyna Bombrych Continue reading

Spotkanie z płkiem R. M. Juśkiewiczem

7 listopada w naszej szkole gościł Prezes Zarządu Oddziału Ziemi Łódzkiej Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej – Ryszard Michał Juśkiewicz. W czasie spotkania z młodzieżą opowiedział o działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego, podkreślając jego rolę w odzyskaniu niepodległości w 1918 roku oraz w kształtowaniu  polskiej państwowości. Uczniowie klas I aw, III TL oraz IV TLR poznali koleje etapy życia Marszałka, mieli również okazję usłyszeć ciekawe anegdoty z życia Naczelnika Państwa.

Pułkownik Związku zaznajomił też uczniów  z celami Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej oraz formami działalności, zachęcając młodzież do kultywowania pamięci o Marszałku oraz do pielęgnowania tradycji patriotycznych i demokratycznych.

Szkoła miała możliwość gościć Pułkownika Juśkiewicza dzięki współpracy nasze placówki z Hufcem OHP w Zduńskiej Woli.

Spotkanie to zapoczątkowało obchody Święta Niepodległości w ZSZ nr 1. Continue reading

Licealiada w piłce ręcznej

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zdobyła 1 miejsce w Licealiadzie w piłce ręcznej w powiecie zduńskowolskim. Drużyna chłopców grając w grupie razem z II LO, ILO i Zespołem Aktywności Zawodowej wygrali rozgrywki z następującymi wynikami:
ZSZ nr 1 – ZAZ 5:0
ZSZ nr 1 – II LO 3:0
ZSZ nr 1 – I LO 4:3

W finale nasza drużyna pokonała Zespół Szkół w Karsznicach wynikiem 2:1

Skład drużyny:
Cieślak Tomasz
Daniel Dawid
Dudek Łukasz
Graczyk Michał
Helman Hubert
Józefczyk Kamil
Józefczyk Mateusz
Murawa Kacper
Piotrowicz Szymon
Wiśniewski Jakub
Pawlak Mateusz

Gratulujemy! Continue reading