im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli

Sukcesy uczniów

Rok 2017

Pierwsze miejsce w eliminacjach regionalnych Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych.  Zobacz wiecej

Patrycja Wlazło zajęła II miejsce w konkursie plastyczno – multimedialnym. Zobacz więcej

Zespół reprezentujący naszą szkołę w Półfinałach Wojewódzkiej Licealiady w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w składzie - Tomasz Kozłowicz, Mateusz Grzelak i Dawid Majda, zajął I miejsce. Zobacz więcej

9 lutego 2017 r. w Rawie Mazowieckiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady Chłopców w Tenisie Stołowym. Nasza drużyna zajęła V miejsce. Zobacz więcej.

Oliwia Kazimierczak z kl. 1 TLR otrzymała dyplom uznania "za wykonanie znakomitej pracy" w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza". Gratulacje! Zobacz więcej.

II i III miejsce uczniów w Licealiadzie w piłce koszkowej na szczeblu powiatu. Zobacz więcej.

Finał wojewódzkiej Licealiady w Tenisie Stołowym. Zobacz wiecej

Oliwia Kazimierczak z kl. 1 TLR otrzymała dyplom uznania. Zobacz więcej

Patrycja Marciniak z kl. II TE zajęła I miejsce spośród reprezentujących szkołę uczennic w IX Kontrdyktandzie – konkursie, w którym role ucznia i nauczyciela zostały zamienione. Zobacz więcej

Rok 2016

Izabela Adamczyk z kl. 2 TLR wzięła udział w XX Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Za swoja fotografię zatytułowaną „Inwazja samotności ”zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy! Zobacz wiecej.

Michał Szubański z kl. 3 cw zajął pierwsze miejsce w odbywającym się w Wieluniu VI Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego. Michał brał udział w kategorii Język Angielski dla Szkół Zawodowych.  Serdecznie gratulujemy! Zobacz więcej.

 

Klaudia Jaworska z klasy 1TLR zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym "Chrzest Polski 966" zorganizowanym przez muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszenie "Chrobry" oraz I LO w Piotrkowie Trybunalskim, z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Zobacz więcej.

Karol Wal z kl. 1 aw zajął I miejsce w zorganizowanym w Tarnowie XI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w kategorii grafika i prezentacje oraz III miejsce w turnieju strzeleckim zorganizowanym podczas uroczystości podsumowującej Konkurs. Zobacz więcej.

---------------

Michalak, Dominik Michalak, Anna Graczyk i Patrycja Urbaniak - kl. 3 TH wzięli udział w 2 etapie Czwartego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zorganizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych przy współudziale Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Patryk Bilski znalazł się wśród pierwszej 19-stki uczniów woj. łódzkiego wyróżnionych dodatkowymi nagrodami. Gratulacje! Zobacz wiecej.

--------------

11 marca odbył się etap szkolny III Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola. Do zmagań przystąpiło 20 uczniów z klas: I TE, I TLR, II TEO i III TE. Najlepsze wyniki w konkursie osiagnęli: Justyna Kosakowicz - I TLR, Jakub Mróz - III TE, Klaudia Bartosz - I TLR. Gratulujemy! Zobacz wiecej.

Rok 2015

Adam Piekielny z .kl. 2 TMS został wyróżniony przez Łódzką Państwową Inspekcję Pracy za projekt plastyczny, który wykonał na konkurs "Kultura bezpieczeństwa" ogłoszony przez Cewntralny Instytut ochrony Pracy. Plakat Adama został umieszczony w kalendarzu BHP na rok 2016. Serdecznie gratulujemy!  Zobacz więcej

Dominik Michalak z kl. 3 TH po raz drugi został stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 13 listopada w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Dominikowi serdecznie gratulujemy! Zobacz więcej

Adam Rzeźniczak z kl. IV TM zajął I miejsce w konkursie „Wiedza o krwiodawstwie”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o honorowym oddawaniu krwi w szkołach ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Zobacz więcej

Karol Wal z Gimnazjum dla Dorosłych zajął II miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej. Zobacz więcej

Karolina Mataśka z kl. IV HO została laureatką konkursu ortograficznego, który polegał na wychwyceniu błędów ortograficznych w przygotowanym tekście. Zobacz więcej

Justyna Jonczyk, Dominik Michalak i Tomasz Bilski, jako laureaci etapu szkolnego, uczestniczyli w etapie wojewódzkim konkursu w Łodzi 16 marca 2015 roku. Uczniowie zajęli siódme miejsce w regionie. Zobacz więcej.

Rok 2014

 Dominik  Michalak z kl. 2 THR  został stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Stypendium takie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem - średnia ocen minimum 4,75, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznawane jest jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy! Zobacz więcej.

Monika Machela, Paweł Ignaczak i Kacper Kobiera zajęli pierwsze miejsce w konkursie na prezentację multimedialną „Śladami bohaterów Westerplatte”. Konkurs ogłoszony został przez Gimnazjum nr 9 im. mjra H. Sucharskiego w Kielcach w związku z organizowanym przez tęże szkołę XXXI Sympozjum Szkół Westerplatte. Gratulujemy!  Zobacz wiecej.

Julita Michalak została wyróżniona w konkursie literacko-dziennikarskim "Moja i Twoja Ojczyzna".  Wyróżnienie przyznano za reportaż „Aby patriotyzm brzmiał normalnie.” Praca powstała na podstawie rozmowy przeprowadzonej z Tomaszem Polkowskim, dyrektorem Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Czytaj tekst reportażu. Zobacz zdjęcia.

Jakub Kędzierski zajął I miejsce za prezentację multimedianą "Straż pomaga, włókiennictwo wspomaga". Prezentacja była przygotowana na konkurs zorganizowany podczs XIV Ogólnopolskiego Seminarium Studenckiego Textil 2014. Gratulujemy!

Maja Kaczmarek zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy z Rachunkowości zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. Janusza Chechlińskiego w Łodzi.Zobacz:

Arkadiusz Michalak zajął IIImiejsce w Konkursie Wiedzy Ekonomiczno-Finansowej zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. Janusza Chechlińskiego w Łodzi. Zobacz więcej

 

 Rok 2013

Dominika Polak, Angelika Garbarczyk, Martyna Glapa i Martyna Król wzięły udział w eliminacjach okręgowych VI Edycji Olimpiady Innowacji Technicznych w kategorii „pomoc dydaktyczna”. Dominika Polak zajęła II miejsce za pracę „Formalne ubiory męskie i damskie”. Angelika Garbarczyk zajęła ex aequo III miejsce za pracę „Rodzaje gorsetów we współczesnej modzie”. Martyna Glapa i Martyna Król zajęły exequo III miejsce za pracę „Ewolucja ubioru w ciągu wieków”. Powyższe prace zostały zakwalifikowane do eliminacji ogólnopolskich. Gratulujemy!
Zobacz dyplomy
Zobacz dyplomy: Arkadiusz Michalak, Radosław Stupski, Karol Jabłoński i Kamil Nowiński wzięli udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, ukończyli kurs e-learningowy i zadali egzamin on-line. Uczniowie nadal inwestują wirtualne pieniądze na Giełdzie Papierów Wartościowych. Nagrodą za uzyskanie najwyższej stopy zwrotu z wirtualnych inwestycji są cenne nagrody rzeczowe. Zespołem uczniów opiekuje się nauczyciel zawodowych przedmiotów ekonomicznych – Radosław Michalski.

SIGG to największy ogólnopolski projekt edukacyjny poświęcony inwestowaniu, skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej. Jego podstawą była zainicjowana przez Giełdę Papierów Wartościowych - Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG). Począwszy od 8. edycji, grę giełdową uzupełnił rozbudowany multimedialny kurs edukacyjny dotyczący inwestowania i zasad działania rynku kapitałowego. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w Grze mogą zainwestować wirtualne 100 000 zł w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji jest również tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać również na spadkach kursów.

Zobacz dyplomy: Arkadisza Michalaka, Radosława Stupskiego, Karola Jabłońskiego

Adrian Żak, Rafał Kornacki i Arkadiusz Michalak zakwalifikowali się do zawodów okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się w Katowicach. Opiekunem grupy był nauczyciel ekonomicznych przedmiotów zawodowych – Radosław Michalak. Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce. Celem projektu jest rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, rozwijanie zdolności analitycznego myślenia, umiejętności negocjacji i współdziałania w zespole oraz lepsze przygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego świata.

Zobacz zdjęcia

Dominika Polak z kl. 3 TO zajęła II miejsce w kategorii "Plakat" podczas XIII Ogólnopolskiego Seminarium Studenckiego "Textil 2013". Seminarium organizowane jest przez Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ w ramach corocznego Festiwalu Techniki, Nauki i Sztuki. Kierowane jest do uczniów szkół średnich o profilu włókienniczym. Gratulujemy!
Zobacz więcej.

Arkadiusz Michalak z kl. 3 TH został stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Stypendium takie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, średnia ocen minimum 4,75, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznawane jest jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy!

Zobacz zdjęcia.

5 czerwca 2012 r. 

Dominika Polak z kl. II TO i Angelika Piszczek z kl. IV TO –  zostały finalistkami V edycji Olimpiady Innowacji Technicznych organizowanej przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. Gratulujemy!

Zobacz dyplom.

 

9 maja 2012 r.

Damian Krysiak z kl. 3 BW zajął jedno z trzech pierwszych równorzędnych miejsc prezentując swoje umiejętności gry na gitarze na Wojewódzkim Festiwalu Młodzieży Łódzkiej Komendy OHP. Damian będzie reprezentował Łódzką Komendę OHP na II Festiwalu Kultury Młodzieży w Puławach. Gratulujemy!

Zobacz więcej

23 kwietnia 2012 r.

Dominika Polak zajęła III miejsce w kategorii „Prezentacja multimedialna” w XII Ogólnopolskim Seminarium Studenckim TEXTIL 2012 – „Moda – twórcze spojrzenie ucznia” Gratulujemy!

Zobacz dyplom.

24 kwietnia 2012 r.

W dniu 24.04.2012 r. w Zduńskiej Woli Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi przeprowadziła wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Sprawny w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych.

W I części konkursu zorganizowanej w siedzibie Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli uczestnicy rozwiązywali test składający się z 27 pytań, które obejmowały część techniczną mechaniki pojazdowej z elementami bhp w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.  Po sprawdzeniu i ocenie testów uczestnicy mogli dowiedzieć się, jakie błędy popełnili w trakcie rozwiązywania części pisemnej.

W części praktycznej, która odbyła się w Autoryzowanej Stacji Obsługi „Autoweber” Sp. z o.o. w Zduńskiej Woli pod okiem mistrzów zawodu Michała Murawy i Pawła Ładziaka na przygotowanych stanowiskach młodzież wykonywała czynności demontażu i montażu części składowych samochodu. Wszyscy na bieżąco mieli możliwość śledzenia przebiegu praktycznej części konkursu obserwując współpracę, pracowitość i rzetelność swoich kolegów.

Ocenę całości konkursu dokonało Jury, które bardzo wysoko oceniło poziom wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności uczestników.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie Mateusz Gołębiowski i Przemysław Pokora.  

Zdobywcy pierwszego miejsca z Hufca Pracy w Zduńskiej Woli reprezentować będą ŁWK OHP w finałach ogólnopolskich IX edycji konkursu „Sprawny w zawodzie – 2012”. Życzymy powodzenia.

Zobacz wiecej.

27 marca 2012 r.

Radosław Stupski z kl. II TE zajął III miejsce w IV edycji "Konkursu jednego wiersza" zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zduńskiej Woli za utwór „Piosenka”. Zgłoszone do konkursu wiersze oceniali poeci – Tadeusz Zawadowski i Roman Tomaszewski oraz Eugenia Mizera – kierownik filii BP w Zduńskiej Woli i Barbara Michalska – nauczycielka języka polskiego. Gościem specjalnym uroczystości była poetka Barbara Tyszkiewicz, która czytała swoje wiersze. Gratulujemy!

Zobacz więcej.

24 stycznia 2012 r.

Paulina Szewczyk z kl. II TE została Mistrzynią ortografii w konkursie zorganizowanym przez zduńskowolskie Towarzystwo Kultury Języka. W "Kontrdyktandzie" role ucznia i nauczyciela zostały zamienione. Tym razem błędy, w specjalnie przygotowanych tekstach, poprawiali uczniowie. Mimo, iż przy sprawdzaniu dyktand można było korzystać ze słowników ortograficznych, to wychwycenie wszystkich pomyłek nie było łatwe. Tym bardziej gratulujemy Paulinie.

Zobacz wiecej.

 

Rok 2011

Paulina Bośkiewicz zdobyła tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii Niemieckiej w I Ogólnopolskim Dyktandzie Języka Niemieckiego Das Deutsch Diktat w etapie szkolnym.
Następnie wzięła udział w etapie regionalnym i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 9-10 kwietnia 2011 r. Życzymy Paulinie dalszych sukcesów. Zobacz więcej.

Aleksandra Bednarska z kl. III TEa, jako jedna z 8 najzdolniejszych uczniów z powiatu zduńskowolskiego, odebrała dzisiaj gratulacje od władz miasta z okazji przyznania jej Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Życzymy Oli wielu dalszych sukcesów. Zobacz wiecej.

Rok 2010

I miejsce
w Eliminacjach Powiatowych XXXVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego startowało 6 zespołów. Nasza drużyna pod opieką p. Małgorzaty Cieślak zajęła I miejsce. Zobacz więcej.

I miejsce
W Powiatowej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła I miejsce. Gratulujemy! Zobacz więcej.

Aleksandra Subczyńska

zajęła III miejsce w konkursie "Szkolne debiuty w świecie mody". Konkurs miał miejsce na X Ogólnopolskim Seminarium Studenckim "TEXTIL 2010" w Łodzi 22 kwietnia 2010 r. Gratulujemy! Zobacz więcej.

Ewa Wawszczak - uczennica z pasją! Zobacz więcej.

Rok 2009

21 kwietnia 2009 r.

IX Ogólnopolskie Seminarium Studenckie TEXTIL 2009 zorganizowane przez Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

  • II miejsce w konkursie na najlepszą pracę prezentowaną w formie ekspozycji modelowej zajęła Katarzyna Lewandowska.
  • III miejsce w konkursie na najlepszą pracę prezentowaną w formie plakatu zajęła Aleksandra Subczyńska
  • IV miejsce w konkursie na najlepszą pracę prezentowaną w formie ekspozycji modelowej zajęły: Anna Zysk i Bogusława Frize.