Top transparent
 dsc2029
Teagi edukacyjne dla gimnazjalist%c3%93w
Technik ekonomista
Technik przemys%c5%81u mody (6)
55460136 420084385408753 5217777921904607232 n
Slider
Technik organizacji reklamy (3)
Technik mechanik samochodwy (4)

Deutsch PlusNowe działania i materiały i Goethe Institut, materiały otrzymane w ramach projektu. Będą ciekawe lekcje krajoznawcze w formie zabawy.

projekt „Deutsch Plus“

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 od roku szkolnego 2019/2020 staje się członkiem projektu „Deutsch Plus“ przeprowadzanego przez Goethe-Institut w Warszawie, w ramach którego powstanie sieć szkół zaangażowanych w promowanie języka niemieckiego jako języka obcego w szkołach. Nasza szkoła będzie brała udział w projektach, programach i konkursach związanych z językiem niemieckim, kładąc ponadto nacisk na rozwijanie kompetencji kadry nauczycieli-germanistów.

W projekcie „Deutsch Plus“ zaplanowano liczne aktywności i imprezy dla nauczycieli i uczniów oraz wymianę informacji pomiędzy dyrektorami, gronem pedagogicznym, czy rodzicami uczniów z zrzeszonych szkół.

Celem projektu jest zainteresowanie uczniów i nauczycieli językiem niemieckim i kulturą Niemiec, między innymi poprzez świadomość lepszej pozycji na rynku pracy dzięki zdobytym umiejętnościom językowym.

Sieć szkół „Deutsch Plus“ zrzesza ponad 200 szkół na terenie całej Polski. Powstała pod patronatem Ambasady Niemiec w Polsce.

projektu „Deutsch Plus“

05.12.2019r - w ramach projektu Deutsch Plus odbywają się warsztaty "Mobilität". Atrakcyjne zajęcia z klasą IIITE i IIITSM prowadzi Agnieszka Świca pod opieką Barbary Makowskiej.

warsztaty

31.10.2019 - Goethe Institut in Warschau - Intytut Goethego w Warszawie był miejscem ciekawej lekcji języka niemieckiego, w której brali udział uczniowie klasy IIITE i II TEH Zespoł Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli z rozszerzonym językiem niemieckim. Zapoznaliśmy się z dziełami Franza Kafki a w szczególności"Przemianą" . Za pomocą wirtualnych gogli przetwarzaliśmy się w bohatera tego dzieła.
Spacer po Śródmieściu był równie ciekawy i pouczający.

https://www.goethe.de

Goethe Institut in Warschau