Top transparent
Targi edukacyjne dlagimnazjalistow technik ekonomista i mechanik lotniczy
Teagi edukacyjne dla gimnazjalist%c3%93w
Technik ekonomista
Technik przemys%c5%81u mody (6)
Technik logistyk stoisko na targach
Technik mechanik lotniczy
Technik organizacji reklamy (3)
Technik mechanik samochodwy (4)

"Miasto Dwóch Herbów" - 2018


" Grę "Miasto Dwóch Herbów" wymyśliła z młodzieżą Gabriela Górska z Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. To gra planszowa o historii Zduńskiej Woli, przeznaczona dla osób od 13 roku życia. Polega na przejściu 40 pól w różnych etapach historycznych (od 1825 roku do współczesności). Każde pole reprezentuje autentyczne miejsce związane z historią Zduńskiej Woli, które można kupić i nim zarządzać. W zależności od etapu historycznego dane miejsce zmienia swoje funkcje, zgodnie z faktami historycznymi. Uczestnicy gry poznają historię najważniejszych budynków Zduńskiej Woli, w zależności od etapu historycznego. Dodatkowo na uczestników czekają wydarzenia losowe oraz szanse na rozwój.
Rozgrywki rozpoczęły się w kwietniu. Zgłosiły się do nich reprezentacje ze szkół średnich. Najpierw były rozgrywki w szkołach, a następnie uczniowie, którzy w każdej szkole okazali się najlepsi grali w ćwierćfinałach (fotorelację można znaleźć tutaj: Miasto Dwóch Herbów - ćwierćfinał.

W rozgrywkach finałowych, jakie podczas obchodów Dni Zduńskiej Woli, 15 czerwca, zorganizowano w muzeum uczestniczyło 6 graczy.
Wyniki:
I miejsce - Patryk Koperwas z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli (55 punktów)
II miejsce - Mikołaj Błaszczyński z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli
III miejsce - Klaudia Kmietczyk z I LO w Zduńskiej Woli
Wyróżnienia otrzymali Piotr Kaźmierczak z ZSZ nr 1, Jakub Kmieć z Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach i Iza Polkowska z I LO.

Nagrody dla finalistów ufundowali: Fabryka Centrum Sportu, Otwarte Warsztaty Fotografii Plenerowej, Restauracja Kamienica oraz Zduńskowolskie Centrum Integracji "Ratusz" wraz z kinem "Ratusz". "

żródło: http://zdunskawola.naszemiasto.pl