Top transparent
Targi edukacyjne dlagimnazjalistow technik ekonomista i mechanik lotniczy
Teagi edukacyjne dla gimnazjalist%c3%93w
Technik ekonomista
Technik przemys%c5%81u mody (6)
Technik logistyk stoisko na targach
Technik mechanik lotniczy
Technik organizacji reklamy (3)
Technik mechanik samochodwy (4)

Paweł Rakowski


Sukcesy w 2017 roku

Wystawa fotograficzna.

"Odkrywając Nepal" - wystawa.

 Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej wystawy fotograficznej Pawła Rakowskiego pt. ”Odkrywając Nepal”. Malownicze zdjęcia, to relacja z podróży po Himalajach, a dokładniej po niezwykle ciekawej dolinie, leżącej przy ośmiotysięczniku Manaslu, ósmym pod względem wysokości szczycie Ziemi. Na zdjęciach zobaczymy także mieszkańców tego magicznego, niewielkiego państwa, którzy stanowią niezwykle ciekawą, zróżnicowaną etnicznie i kulturowo społeczność. Paweł Rakowski jest nauczycielem geografii w naszej szkole, ale jednocześnie muzykiem, współpracownikiem portali fotograficznych, członkiem ZPFP, wykładowcą fotografii na kursach i szkoleniach i wreszcie podróżnikiem, którego pasją są góry. Jest członkiem PZA, taternikiem i polarnikiem. Odwiedził Arktykę, wędrował po górach Skandynawii, Alpach, Tatrach i Spitsbergenie. Fotografie prezentowane na wystawie pokazują region najprawdziwszego Nepalu – jeszcze niezagospodarowanego turystycznie, dzikiego i niedostępnego. 

galeria

Wystawa zaczyna się 11 marca. Zlokalizowana jest w sąsiedztwie strefy restauracyjnej, naprzeciwko sklepu Rossmann. Wstęp jest bezpłatny.

Sukcesy w 2015 roku

Wystawa fotograficzna.

"Góra Ducha - Manaslu Nepal" to tytuł wystawy Pawła Rakowskiego, którą można oglądać w ratuszu do 3 kwietnia.

 "W Nepalu są góry, a góry to moje życie. W Nepalu jest energia, czystość i nieskażone środowisko. Jest otwartość umysłu i wolność, której nie ma w Europie" - mówił na wernisażu Paweł Rakowski. Zachęcamy do obejrzenia jego fotograficznej relacji z wyprawy. Wystawa jest zorganizowana w Kawiarence Literackiej w Ratuszu do 3 kwietnia. 

galeria

Sukcesy w 2014 roku

Manaslu expedition 2014.

Miało być Dhaulagiri a zrobiło się Manaslu.

Biała Góra uniemożliwiła wyprawę dużą ilością śniegu i lawinami, byliśmy załamani. Bilety kupione, myślami jesteśmy w Nepalu a tu taki niemiły początek. Szybka analiza sytuacji, wertujemy internet, sprawdzamy pogodę, i warunki w Himalajach. Następnego dnia decyzja: jedziemy pod Manaslu. Zamiana Białej Góry na Górę Ducha zawsze to coś. Nasze ambicje wejścia bardzo wysoko nie spełnią się tego roku. Przyroda zadecydowała inaczej nie pytając nas o zdanie.

W trakcie podróży czytamy o rejonie Manaslu, nasze uśmiechy są coraz wyraźniejsze, a to, co zastajemy na miejscu okazuje się fantastyczną górską przygodą w jednym z najdzikszych rejonów Himalajów - Nepalu. Dżungla, prymitywne wioski odcięte od cywilizacji, wspaniałe doliny i wysokie śnieżne przełęcze.

Dostajemy się do Manaslu Base Camp, a tam pusto, sezon zakończony. Nawet kolorowe nepalskie chorągiewki przykryte śniegiem. Larkya Phedi na 5200 wita nas niezłą pogodą i wspaniałymi widokami na Anapurna Himal. Trasa wyprawy wyniosła ponad 170 km w warunkach wysokogórskich i bardzo odmiennych piętrach klimatycznych.

galeria